O konferencji
Jestem młodszą ale bardziej zwinną siostrą konferencji AgileByExample. Zapraszam na pół dnia prezentacji i warsztatów. Gratis!
Gdzie?
Akademia Leona Koźmińskiego
ul. Jagiellońska 57/59,
Warszawa
Aula…
Kto?
-
Aga Szóstek [www]
Dr Aga Szóstek jest autorką "Strategii Umami" oraz "Zostań liderem, jakim chcesz!" i ekspertką w zakresie strategii i przywództwa.
Przez ostatnie dwie dekady współpracowała z czołówką firm łączących design, technologię i biznes. Pracowała z takimi markami jak Google, Philips, Samsung, Play, Allegro, EY, Santander, ING, Orange i wieloma innymi, wnosząc do zespołów projektowych i zarządów strategiczne podejście oparte na projektowaniu doświadczeń.
Aga wspiera także swoich klientów w rozwoju liderskim w oparciu o kluczowe wyzwania przywódcze zakotwiczone w ich organizacyjnej kulturze. Oferuje unikatowe programy liderskie dostarczane w formie niezapomnianego doświadczenia. -
Kate Hobler [LinkedIn]
Mentorka o niezwykłej charyzmie. Jedna z najbardziej doświadczonych ekspertek zwinności, przywództwa i produktowości w Polsce. Akredytowana trenerka Scrum.org niemal od jego powstania. Ze względu na doświadczenie w pracy z liderami i biznesem, często przypadają jej w udziale najcięższe przypadki. Niezwykle cierpliwa i zdeterminowana. Chce zmienić sposób w jaki tworzy się oprogramowanie w Polsce. Przedsiębiorczyni prowadząca prawdziwą firmę - taką, która miała wzloty i upadki. Nie chowa się za fasadą sukcesu. Jako trenerka uczy wszystkiego co może pomóc organizacji zdobyć przewagę nad konkurencją: zwinności, przywództwa, zarządzania produktami, dobrego zarządzania ludźmi, pracy z zespołami. Do tego tworzy i nadzoruje programy rozwojowe dla specjalistów w zwinności, a nawet napisała o tym książkę - Kompetentny Scrum Master. Przed i po godzinach mama, macocha, fanka planszówek i Magica oraz miłośniczka dobrej kawy i herbaty. Uhonorowana nagrodą Wrocławianki Roku 2021.
-
Agnieszka Sint [LinkedIn]
Agnieszka Sint pracuje w IT w Orange Polska, w zespole DOP. Zespół ten jest odpowiedzialny za platformę Digital Operator Platform, na której powstały produkty Orange Flex czy NJU światłowód. Swoją przygodę ze zwinnością rozpoczęła w 2014 roku. Początkowo pracowała z zespołami w Orange Innovations, głównie w roli Scrum Mastera. Prowadziła również szkolenia wewnętrzne z podstaw agile i scrum, product ownershipu oraz warsztat bazujący na grze planszowej Iterate Product Development Game. To wszystko pozwoliło jej na utrwalenie własnej wiedzy merytorycznej i nabranie doświadczenia, co ostatecznie potwierdziła zdobywając różne certyfikaty, w tym dwa dla niej najważniejsze: PSM III oraz PSD. W 2022 roku dołączyła do zespołu Digital Operator Platform w roli Agile Coacha. Specjalizuje się w tematach związanych ze strukturą i organizacją jednostki w kontekście zwinnego wytwarzania produktów, w tym jak struktura wpływa na kulturę pracy. Interesują ją również zagadnienia związane z myśleniem systemowym, a także te związane z prawem Conway'a i Team Topologies.
-
Maciej Czyżowicz [LinkedIn]
Maciej Czyżowicz jest doświadczonym specjalistą IT z ponad 20-letnim stażem w branży telekomunikacyjnej. Karierę rozpoczął jako programista, co dało mu solidne podstawy techniczne. Szybko awansował na analityka systemowego, gdzie rozwijał umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów. Jako architekt rozwiązań projektował innowacyjne technologie, przynoszące znaczące korzyści biznesowe. W roli architekta korporacyjnego tworzył roadmapy łączące cele strategiczne z technologicznymi możliwościami firmy. Wdrożył pierwsze w Polsce MVNO, co miało duży wpływ na rynek telekomunikacyjny. Od 2014 roku pracuje agile'owo, co pozwala mu efektywnie zarządzać pracą zespołów. Obecnie pełni rolę Tech Lead’a oraz Release Train Engineer’a w zespole Digital Operator Platform, koordynując zespoły deweloperskie. Posiada certyfikaty TOGAF i TMForum, które potwierdzają jego wiedzę z zakresu architektury korporacyjnej.
-
Justyna (Kęsik) Rędzikowska [LinkedIn]
Specjalizuję się w Ways of Working. Buduję efektywne zespoły, wspierające społeczności, wbijam level up organizacjom. Pracuję z wartościami, ludźmi, danymi i procesami. Uwielbiam się uczyć oraz dzielić wiedzą.
Od 2003 rozwijam się jako liderka, a od 2006 jako trenerka, facylitatorka i mentorka.
Lubię zadawać pytania, ogromnie ciekawi mnie świat, człowiek i procesy jakie zachodzą pomiędzy.
Aktualnie działam jako Scrum/Kanban Masterka oraz Agile Coachka w Danonie, choć na umowie mi napisano, że jestem Starszym Kierownikiem, a ja ani stara ani panowie pod Żabką nie mówią mi "Kierowniczko" ;) -
Staszek Matczak [www]
Po studiach niespodziewanie okazało się, że trzeba zarabiać na życie – więc poszedłem do pracy. Zaczynałem od pisania kodu. Ponieważ w miarę dobrze dogadywałem się z ludźmi, zaproponowano mi stanowisko kierownika zespołu. Planowałem prace, rozdzielałem zadania, rozwiązywałem problemy, rozmawiałem z ludźmi… Jednak coraz bardziej czułem, że w naszym IT coś nie gra. Pracowaliśmy wspólnie z utalentowanymi, zaangażowanymi ludźmi, a mimo to ciągle pojawiały się opóźnienia, wtopy i porażki.
Szukając lepszych sposobów pracy odkryłem najpierw Scruma, a potem kolejne metody i koncepcje zwinne – Kanbana, zbiór metod z M3.0, sposoby skalowania… Wciągnęło mnie to bardzo. Przez jakiś czas łączyłem rolę menedżera zespołu i Scrum Mastera, potem menedżera zespołu i Product Ownera, aż wreszcie porzuciłem zarządzanie i skupiłem się na wdrażaniu metod zwinnych. Czego się nauczyłem? Że metody zwinne są proste do zrozumienia, ale trudne do zastosowania. Że organizacje brawurowo walczą z problemami, które same sobie stwarzają. Że warto jest niestrudzenie zadawać pytanie „dlaczego?”. Że często chęć zmiany jest powierzchowna. Że nie zawsze Scrum jest dobrym rozwiązaniem problemu. Że wszystko opiera się na wartościach. Jestem ojcem trójki wspaniałych dzieci, współorganizatorem trójmiejskiej społeczności Agile3M. Kiedyś pisałem coś na blogu www.trzeciakawa.pl -
Bartek Juszczak [www]
Jestem liderem zorientowanym na ludzi, a moją specjalnością jest wspieranie organizacji w osiąganiu rezultatów biznesowych poprzez adaptacyjność i skuteczność pracy zespołowej, w warunkach szybko zmieniającego się świata. Dzięki temu mogą one skutecznie i efektywnie rozwijać produkty uwielbiane przez klientów.
Pomagam organizacjom budować świetne zespoły, z którymi każdy chce współpracować. Współtworzę podcast Team Possible, w którym rozmawiamy o przenoszeniu zespołów i ich liderów na wyższy poziom (http://teampossible.pl/).
Wykorzystuję do tego moje wieloletnie doświadczenie jako lider zmiany, menedżer, coach czy trener oraz konsultant w wielu organizacjach o różnej wielkości, od start-upów po korporacje.
Przeprowadziłem szkolenia dla 500+ osób z zakresu zwinności, przywództwa oraz zespołowości oraz otwarte warsztaty dla ponad 200 osób przy okazji konferencji i spotkań lokalnych społeczności. Od 2016 roku jestem liderem społeczności Agile Poznań.
Jestem mężem i ojcem, uwielbiam długie spacery i różne aktywności na świeżym powietrzu, a także czytać kryminały. -
Dominika Ciszewska [LinkedIn]
Dominika Ciszewska, z wykształcenia inżynierka, z pasji trenerka zwinności. Fanka myślenia systemowego i precyzyjnej komunikacji. Orędowniczka odnoszenia się do danych oraz szybkiej weryfikacji hipotez. Jej zawodowy świat kręci się głównie wokół e-commerce’u, zadawania ludziom pytań oraz nazywania i upraszczania rzeczy. Prywatnie podróżniczka, miłośniczka przyrody i sportów wszelakich
-
Konrad Mizera [LinkedIn]
Konrad Gniazdowski i Konrad Mizera to doświadczeni trenerzy i praktycy, którzy z powodzeniem stosują techniki improwizacji teatralnej, wspierając rozwój kompetencji miękkich w środowisku biznesowym. Jako aktywni improwizatorzy (Sto Piosenek na Godzinę/Dynastia Improwizowana) regularnie występują na deskach warszawskich teatrów, piwnic i klubów. Swoje aktorskie doświadczenie wykorzystują w pracy z zespołami i liderami, pomagając im rozwijać kompetencje społeczne, inteligencję emocjonalną i umiejętność działania pod presją. Uczą, jak skutecznie reagować na zmiany i nieprzewidywalne sytuacje – z lekkością i odrobiną humoru.
-
Konrad Gniazdowski [LinkedIn]
Konrad Gniazdowski i Konrad Mizera to doświadczeni trenerzy i praktycy, którzy z powodzeniem stosują techniki improwizacji teatralnej, wspierając rozwój kompetencji miękkich w środowisku biznesowym. Jako aktywni improwizatorzy (Sto Piosenek na Godzinę/Dynastia Improwizowana) regularnie występują na deskach warszawskich teatrów, piwnic i klubów. Swoje aktorskie doświadczenie wykorzystują w pracy z zespołami i liderami, pomagając im rozwijać kompetencje społeczne, inteligencję emocjonalną i umiejętność działania pod presją. Uczą, jak skutecznie reagować na zmiany i nieprzewidywalne sytuacje – z lekkością i odrobiną humoru.
-
Kasia Mydło [LinkedIn]
Uwielbiam się uczyć i dzielić swoją wiedzą z innymi. Jestem niezwykle ciekawa, jak inni ludzie postrzegają naszą rzeczywistość, dlatego lubię zadawać wiele pytań. Wspieram organizacje w odkrywaniu lepszych sposobów na rozwijanie produktów (aka Agile Development). Stale poszukuję sposobów i metod, które mogą uczynić pracę zespołów i firm odrobinę lepszą każdego dnia.
I lubię koty. Koty są fajne. -
Maciek Stępnikowski [LinkedIn]
Lubię ludzi i mam bardzo pozytywne nastawienie do pracy z nimi. Na co dzień działam, by zmieniać świat na lepszy. W przeszłości przez kilka lat byłem IT Project Managerem - pracowałem z dużymi klientami korporacyjnymi. Przez 7 lat pracowałem w roli Scrum Mastera mając okazję uczestniczyć w transformacji małej firmy z podejścia projektowego na produktowe, a także wspierać transformację zwinną na dużą skalę. Od 2020 roku biorę udział w transformacji cyfrowej banku. Od roku pracuję jako manager zespołu Scrum Masterów, gdzie wspólnie zmieniamy organizację.
Prywatnie jestem spełnionym mężem i ojcem, uwielbiam planszówki, gram na pianinie, działam pro publico bono w moim rodzinnym mieście oraz jestem AFOLem (Adult Fan of LEGO). I mam kota, bo koty są fajne. -
Ewa Kosterka [LinkedIn]
Jestem empirykiem, który cały czas szuka okazji do odkrywania tego, czego nie wie. Scrum i Agile świetnie wpisują się w moją naturę pod tym względem. Od ponad 10 lat jako Scrum Master razem z zespołami uczę się dostosowywać do zmieniającego się środowiska, osiągając wartość dla klientów.
Od 10 lat organizuję Agile Coach Camp, który daje mi okazję do realizowania mojej pasji, jaką jest poznawanie nowych ludzi. -
Marcin Ziółek [LinkedIn]
Zwinny praktyk, trener i coach, który od lat pomaga zespołom i liderom odkrywać, czym naprawdę jest Agile (a czym zdecydowanie nie jest). Współzałożyciel Rebelsi, gdzie z pasją szkoli i wspiera najlepszych liderów w Polsce. Współorganizator Agile Coach Camp Polska.
Doświadczenie zbierał w międzynarodowych firmach (m.in. Discovery, Ergo Digital IT, Tandem Bank, KMD Logic), a teraz jako niezależny konsultant dzieli się wiedzą i pomaga organizacjom działać efektywniej, bez korporacyjnej ściemy. Jest akredytowanym trenerem Management3.0, coachem, mentorem i facylitatorem, ale przede wszystkim – człowiekiem, który wierzy, że Agile to coś więcej niż procesy i narzędzia.
Po godzinach mistrz suchych żartów i niezłomny poszukiwacz idealnego flow w pracy i w życiu. -
Justyna Wykowska [LinkedIn]
Od 2005 roku nieustannie uczestniczę w rozwoju produktów. Przez 11 lat pracowałam dla Motorola Solutions, prowadząc międzynarodowe zespoły opracowujące rozwiązania, w skład których wchodziło nie tylko oprogramowanie, ale również dedykowany sprzęt. Przebyłam drogę od członka zespołu, po managera kilkudziesięcioosobowego działu odpowiedzialnego za nowatorskie produkty i zbudowałam ponad 20 odnoszących sukcesy zespołów. Od 2014 roku wspieram firmy z różnych sektorów biznesu jako mentor i konsultant.
-
Tomasz Wykowski [LinkedIn]
Od ponad dwóch dekad uczestniczę w tworzeniu produktów software'owych, a od ponad piętnastu lat dzielę się swoją wiedzą poprzez szkolenia i konsulting. Jestem jedynym polskim Certified Scrum Trainer, CST akredytowanym przez Scrum Alliance oraz jednym z dwóch polskich Certified LeSS Coach. W przerwach pomiędzy pracą z liderami różnych firm piszę artykuły i nagrywam podcasty, które znajdziesz na stronie ProCognity. Jestem autorem książki "Biznes Odczarowany. Scrum: jak osiągać cele, gdy wszystko się zmienia?", w której opowiadam jak uniknąć iluzji nierealnych planów i stworzyć zwinną firmę.
-
Marta Grzesiczek [LinkedIn]
Agile Coach, entuzjastka zwinności i zmian. Z IT jestem związana od ponad 20 lat, aktualnie pracuję jako Agile Coach w ING Hubs Poland. Na co dzień wspieram liderów i zespoły w doskonaleniu procesów, współorganizuję społeczność Agile Silesia, a także prowadzę procesy mentoringowe i coachingowe. Największą satysfakcję czerpię z pracy z ludźmi i obserwowania jak plany przekuwają w realną zmianę. Po godzinach świetnie bawię się z moją trójką dzieciaków lub gram w planszówki.
-
Kalina Górecka [LinkedIn]
Agile Coach wspierający zespoły oraz liderów w budowaniu zwinnej kultury pracy i efektywnej współpracy. W IT od ponad dekady w różnych rolach (programista, tester, Scrum Master). Aktualnie współpracuje z firmą LuxMed jako Agile Coach oraz współorganizuje społeczność Agile Silesia. Ukończone studia z coachingu pozwalają mi łączyć podejście coachingowe z metodami zwinnymi, wspierając ludzi i zespoły w ich rozwoju.Prywatnie uwielbiam planszówki, myślenie wizualne i pieczenie – w pracy i poza nią cenię kreatywność, eksperymentowanie i dzielenie się tym, co najlepsze.
-
Adam Michalczyk [WWW]
Od 2009 roku zajmuję się profesjonalnie zwinnością. Przez ten czas nauczyłem się jak zmieniać zespoły i jak rozwijać ludzi, którzy je tworzą. Rozumiem, dlaczego tak trudno budować otwarte i profesjonalne procesy i środowiska pracy. Mogę Ci w tym pomóc. Pomagam organizacjom, które szukają swojej drogi w Agile. Możesz skorzystać z mnóstwa doświadczeń zdobytych przeze mnie przy wdrożeniach zwinności w wielu organizacjach. Prowadzę szkolenia dla organizacji, które rozwiązują konkretne problemy, budują kompetencje pracowników w obszarze przywództwa, optymalizacji procesów i zarządzania produktem. Jestem częścią grupy Rebelsi
-
Zuzanna Konarska [LinkedIn]
Jako Scrum Master pracuję od ponad 7 lat. Od trzech lat Praktyk Large Scale Scrum. Mam na swoim koncie doświadczenia prelegenckie (Agile by Example 2019, 2023, meetupy Trójmiasto Agile 3M 2019, 2023, Scrum Experience Day 2020, Scrum Summit 2024). W swojej pracy lubię to, że mogę zadawać dużo głupich pytań i wspólnie z zespołem znajdywać na nie odpowiedzi. Praktyk Liberating Structures, NVC a od ponad 6 lat wykorzystuję praktyki stoickie w swojej pracy.
Prelegenci
Trenerzy
Rozkład jazdy
Godzina | Tytuł | Opis |
---|---|---|
12:30 | Zapisy na warsztaty | Warto być na czas! Zapisy będą na miejscu i najciekawsze warsztaty zapełnią się najszybciej. |
13:00 | Otwarcie konferencji | Trochę informacji logistycznych i lecimy z programem… |
Aga Szóstek Sztuka bycia dobrym liderem |
Wiele organizacji i społeczności ma nie tylko dług technologiczny, lecz także dług przywódczy. Kiedy dołączacie do nowego miejsca, otrzymujecie domyślny i niezdefiniowany zestaw założeń dotyczących tego, jakimi przywódcami powinniście być. Jest to zwykle połączenie duchów przeszłych i obecnych liderów, z ich dobrymi i złymi nawykami wzmocnionymi przez ogólną kulturę organizacyjną. Można więc bezpiecznie założyć, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czym jest „dobre” przywództwo w miejscu, w którym się znajdujecie. Każda odpowiedź jest dobra, o ile czujecie, że wasze podejście pasuje do was i pomaga innym wokół was rozwijać ich potencjał. Prawdopodobnie wiecie, co cenicie w liderach, przełożonych i menedżerach, których spotkaliście na swojej dotychczasowej drodze, a jakich postaw chcecie uniknąć za wszelką cenę. Przyjrzyjmy się zatem, jak dowiedzieć się, jakim liderem chcecie zostać (bez względu na to czy prowadzicie zespół, projekt, czy też chcecie przekonać waszą organizację do waszego sposobu myślenia). | |
Kate Hobler Naginanie organizacji, czyli dlaczego Twoja organizacja nie powinna być ani edżajl ani turkusowa. |
W świecie liderskim istnieje głębokie przekonanie, że zwinność, turkus, skalowanie, produkty i inne słowa kluczowe są (nomen omen) kluczowe dla sukcesu organizacji. Niestety, z popularnymi pomysłami jest jak z przeszczepami - wydaje się, że pasują, ale tak trochę nie do końca i pacjent ma problem do końca - nieraz krótkiego - życia. Podczas tej prelekcji spróbuję was przekonać, żeby nie być zwinnymi ani w skali ani żadnym innym turkusem - i że istnieje wiele innych dróg do sukcesu, który nie kosztuje 8000€/dzień pracy konsultanta. | |
Agnieszka Sint Maciej Czyżowicz Czy kultura podąża za strukturą? Case study z transformacji DOP. |
Zespół Digital Operator Platform powstał w 2018 roku jako niezależna jednostka typu „start-up w korporacji”, której celem było zbudowanie w pełni cyfrowego produktu telco. Jednak jak to mówią „zmiana jest jedyną stałą” – gdy świat wokół Ciebie się zmienia, musisz umieć się dostosować, jeśli chcesz zostać w grze. A czasami pozostanie w grze wymaga rewolucji, a nie jedynie ewolucji. Co doprowadziło nas do decyzji, aby przeprowadzić rewolucję? Jakie są benefity, a jakie wady takiego podejścia do zmiany? Czy było warto? Czy kultura faktycznie podąża za strukturą? Jak w tym wszystkim odnaleźli się liderzy zarówno zespołów technicznych, jak i zespołów biznesowych? O tym wszystkim chcielibyśmy opowiedzieć przedstawiając historię transformacji 100-osobowej jednostki DOP w IT w dużej korporacji, jaką jest Orange Polska. | |
Warsztaty |
Wszystkie warsztaty będą się toczyły jednocześnie (równolegle), czyli możesz dołączyć tylko do jednego z nich. Zapisy odbędą się na miejscu, przed otwarciem konferencji. Spójrz na początek tej rozpiski 👆👆
Justyna (Kęsik) Rędzikowska
Lider(ka) w Świecie Liczb: Jak Komunikować Metryki, by Budować Zaangażowanie Czy chcesz lepiej pracować z metrykami i zaangażować w to cały zespół? Czy chcesz opierać swoją pracę na danych i wnieść znaczący wkład w retrospektywy? Wiesz, jak ważne są metryki, ale zawsze trudno było Ci je efektywnie komunikować z zespołem? Ten warsztat jest idealny dla Ciebie! :) Zaczniemy od określenia celu i miejsca naszych działań w życiu zespołu. Omówimy podstawowe metryki procesowe oraz jak o nich rozmawiać z zespołem w sposób, który buduje zaangażowanie i poczucie bezpieczeństwa. Podczas warsztatu dowiesz się:
Zakończymy warsztat analizą rzeczywistych przypadków, najpierw z moich zespołów, a następnie z Twoich, abyś mógł wyjść z gotowymi pomysłami do wdrożenia już następnego dnia. Staszek Matczak Jira dla dorosłych - czyli o tym jak można skopać wizualizację pracy i o tym jak można ją naprawić Mamy interesującą sytuację. Z jednej strony jednym z filarów Scruma jest przejrzystość: ,,praca musi być widoczna dla osób ją wykonujących, jak również dla osób, na rzecz których praca ta jest wykonywana''. A z drugiej strony narzędzia, które służą do wizualizacji pracy - takie jak na przykład Jira - są bardzo często przedmiotem żartów, memów i heheszków. Podczas warsztatu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania:
Zapraszam osoby, które chcą przyjrzeć się nie tylko warstwie narzędzi i procesów, ale chcą spojrzeć głębiej - na osoby, interakcje, potrzeby oraz strategie realizacji tych potrzeb. Sprawdźmy co można zrobić, żeby narzędzia nam pomagały a nie utrudniały pracę! Dla pełnej jasności: nie jestem sponsorowany przez Atlassiana i nie jest to prezentacja sprzedażowa. A po drugie: słowo ,,Jira'' w tytule może być zastąpione przez dowolne inne narzędzie do planowania i zarządzania pracą. Bartek Juszczak Another level unlocked! Jak liderzy/-ki mogą wykorzystywać coaching zespołu, aby... W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie wzrasta potrzeba tworzenia świetnych zespołów - takich, które są efektywne nie tylko w krótkim okresie, ale trwale i konsekwentnie utrzymujących ten poziom w codziennej pracy. Z tego powodu niezbędny jest ciągły rozwój zespołu, który wspiera jego adaptację do zmieniających się warunków otoczenia oraz wzmacnia synergię. Coaching zespołu jest w tym obszarze niezwykle pomocny. Jest to interwencja, która pozwala osiągać znaczące i trwałe rezultaty, a także rozwijać się na każdym etapie współpracy. Coaching staje się nieocenionym narzędziem w środowiskach organizacji różnej wielkości, ponieważ wysoka efektywność wymaga spójności w dążeniu do wspólnych celów, utrzymania innowacyjności i elastyczności w reagowaniu na zmiany. W ramach warsztatu dowiesz się czym jest coaching zespołu wg International Coaching Federation, wiodącej organizacji zrzeszającej profesjonalnych coachów. Zrozumiesz czym różni się on od agile coachingu, treningu, doradztwa, mentoringu zespołu czy też facylitacji. Doświadczysz też, z perspektywy zespołu, przykładowego przebiegu sesji coachingowej zespołu. Dominika Ciszewska Narzędzia wspierające Twoje codzienne przywództwo w pracy zdalnej - case study Jesteś liderką/em rozproszonego zespołu? Pracujesz jako Agile Coach w firmie 100% remote? Odpowiadasz za przewidywalność, a Twój obszar pracuje hybrydowo? A może niczym nie zarządzasz, a po prostu lubisz pracować zdalnie? Jakkolwiek dotyczy Ciebie praca zdalna - znajdziesz tu coś dla siebie. Na tych warsztatach dowiesz się:
Jeśli planujesz uczestniczyć w tych warsztatach z osobą, z którą pracujesz na co dzień - proszę zadbaj o to, by usiąść w dwóch różnych grupach. Dzięki! :) Konrad Gniazdowski, Konrad Mizera IMPROWIZUJĄCY LIDER - 4 cechy niezbędne w przywództwie Improwizacja dla umysłu jest tym, czym joga dla ciała. Poznaj narzędzia, które w przystępnej formie rozwiną Twoje kompetencje miękkie w zarządzaniu zespołem. Przełam niepewność w wystąpieniach publicznych, buduj prawdziwe relacje, zaufaj innym i pozbądź się strachu przed popełnianiem błędów. Dzięki temu warsztatowi poznasz impro i jego wpływ na budowanie mocnych nawyków, które zmienią Twój sposób komunikowania się z otoczeniem. Nabierzesz wprawy w używaniu swojego umysłu, nawet pod wpływem stresu: od small talku, przez rozmowy 1:1, po wystąpienia publiczne. Uwaga: Ten warsztat to w znakomitej większości ruch, praktyka i akcja. Upewnij się, że masz wygodne buty i strój, w którym czujesz się swobodnie :) Kate Hobler Wszystko co wiesz o celach to nieprawda. Przypomnijcie sobie studia lub szkolenia o efektywnych celach. Był tam SMART? Czy ktoś kiedyś skrytykował to narzędzie? Czy nadal jest w Waszych głowach dogmatem? A słyszeliście kiedyś o FAST? A o żywych celach? Wiecie na jakie pytanie odpowiada dobry cel? To wszystko eksperymentalnie pokażę wam na tym warsztacie. Będziemy grać w karty i się spierać. No i wywalę wam kilka dogmatów z głowy. Brzmi ciekawie? To chodź! Kasia Mydło, Maciek Stępnikowski Różne punkty widzenia - wspólny cel. Czyli jak poukładać współpracę z liderem Twojego zespołu Jesteś Scrum Masterem i chcesz skuteczniej wpływać na rozwój zespołu w którym pracujesz? Dołącz do warsztatu, na którym nauczysz się, jak wypracować wspólny cel z osobą odpowiedzialną za określanie kierunku pracy zespołu. Podczas interaktywnej sesji:
To praktyczne doświadczenie pomoże Ci budować lepszą współpracę i zwiększać wartość dostarczaną przez Twój zespół. Ewa Kosterka, Marcin Ziółek Scrum Master vs. Manager – kto dostarcza więcej wartości? A może Agile Delivery Lead to przyszłość? W świecie Agile trwa niekończąca się dyskusja – czy Scrum Master to manager? Czy organizacje bardziej potrzebują liderów służebnych, którzy wspierają zespoły w samoorganizacji, czy tradycyjnych menedżerów, odpowiedzialnych za wyniki, procesy i struktury? A może przyszłość należy do nowego podejścia, takiego jak Agile Delivery Lead, który łączy kompetencje obu tych ról? Sprawdzimy, jaki jest rzeczywisty wpływ Scrum Mastera i Managera na organizację oraz zespoły. Spróbujemy porównać, kto dostarcza więcej wartości i w jakim kontekście. Zastanowimy się, jakie obszary działalności są bardziej zależne od jednej lub drugiej roli, a gdzie ich kompetencje mogą się uzupełniać. Serdecznie zapraszamy! Justyna Wykowska Bug czy feature? Prawda i półprawdy o rozbieżnościach w oczekiwaniach klienta Czy klient zawsze ma rację? Czy błąd w produkcie może stać się nową szansą biznesową? A może to po prostu sprytna próba nadużycia? Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak analizować różnice między tym, czego oczekują użytkownicy, a tym, jak faktycznie działa produkt, ten warsztat jest dla Ciebie! Przyjrzymy się kilku przypadkom i wspólnie zastanowimy się:
Dowiesz się, jak podejmować decyzje, które nie tylko rozwiązują problemy, ale też przynoszą realną wartość klientom i biznesowi. Warsztat jest idealny dla Product Ownerów, managerów produktu, analityków biznesowych, UX/UI specjalistów, testerów i wszystkich, którzy chcą lepiej zarządzać oczekiwaniami klientów i przekuwać je w wartościowe rozwiązania. Tomasz Wykowski Dlaczego to tyle zajmuje? – Technika mapowania strumienia wartości ,,IT jest za wolne'' — słyszeliście to kiedyś? Z perspektywy użytkowników i klientów każda, nawet drobna zmiana, zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Z punktu widzenia ciężko pracujących developerów, przyczyną opóźnień są nadmiernie złożone systemy, zależności i zmieniające się priorytety, na które najczęściej nie mają oni wpływu. Value Stream Mapping to narzędzie Lean'owe pozwalające obu stronom na wspólne przyjrzenie się procesowi tworzenia produktu i odnalezienie strat. W ten sposób można poszukiwać sposobów na przyśpieszenie czasu dostarczania — nie poprzez dodawanie kolejnych procesów i spotkań, ale przez eliminację nieefektywności. I to właśnie zrobimy na naszym warsztacie. Dlatego zabierzcie na niego swoich managerów i interesariuszy, żebyście wyszli z niego z konkretnymi usprawnieniami, które zastosujecie w poniedziałek! Marta Grzesiczek, Kalina Górecka Coaching w Akcji: Narzędzia Wzmacniające Przywództwo Czy wiesz, jak skutecznie wspierać rozwój swojego zespołu? A może chcesz wzmocnić swoje umiejętności przywódcze w praktyczny sposób? Zapraszamy na warsztat, który pomoże Ci odkryć skuteczne narzędzia coachingowe wspierające przywództwo i pracę z celami. Podczas interaktywnej sesji:
Przyjdź z otwartą głową i gotowością do działania – czeka na Ciebie kreatywne doświadczenie, które nie tylko zainspiruje, ale też pozwoli Ci od razu przenieść nowe narzędzia do pracy z zespołem i codziennych wyzwań. Adam Michalczyk Naprawmy kilka Product Backlogów. Praktyczna ocena Product Backlogów. Spotykasz się z Product Backlogami, które są chaotyczne, mieszają wartość, zadania techniczne i kto wie co jeszcze? Są przepełnione zadaniami? Nie odzwierciedlają realnych priorytetów? Generalnie, przypominają śmietnik? Na tym warsztacie dowiesz się, jak diagnozować problemy w Product Backlogu i wdrażać konkretne usprawnienia. W praktyczny sposób przeanalizujemy rzeczywiste backlogi, odkryjemy najczęstsze błędy i wypracujemy sposoby na ich naprawę. Jesteś PO? Zobacz czy robisz to dobrze. Jesteś SM/AC - może często mówisz innym, że źle robią? A wiesz jak to zrobić inaczej? Popracujemy na rzeczywistych Product Backlogach. Przeanalizujemy, ocenimy i usprawnimy. Zapisz się i przekonaj, jak uporządkowany i efektywny backlog może pomóc Twojemu zespołowi dostarczać większą wartość. Zuzanna Konarska Przywództwo wg stoika Przywództwo to nie tylko zarządzanie – to przede wszystkim budowanie relacji, zaufania i wspólnego celu w zespole. W trakcie warsztatu dowiesz się, jak stoickie zasady, takie jak akceptacja rzeczywistości, praktykowanie amor fati, czy też umiejętność zarządzania tym, co od nas zależne i niezależne w postaci dychotomii kontroli, mogą pomóc Ci stać się lepszym liderem. To będzie czas na autentyczną refleksję, praktyczne ćwiczenia i budowanie stoickiego "narzędziownika", z którego skorzystasz od razu po warsztacie! Serdecznie zapraszam! |
|
~19:00 | Afterparty! | - |
Partnerzy
Sponsorzy
Partnerzy medialni
Organizatorzy
-
Ania Przybyszewska
-
Ewelina Startek
-
Piotr Radaj
-
Tomek Słowikowski
-
Łukasz Szóstek